Ataköy Towers B Blok No:123 Bakırköy
       0(850) 808 46 72
       info@finestclinic.com

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti), burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi veya sadece burun özelliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir uygulamadır. Rinoplasti, burnun mevcut görünüm ve fonksiyonlarını iyileştirmek amacıyla burnun kemik ve kıkırdağını yeniden şekillendirilerek yapılan güvenli ve komplikasyonları olmayan bir uygulamadır. Rinoplastinin hedefi yüzün diğer özellikleriyle uyum sağlamak üzere burnun estetik olarak düzeltilmesidir. Burnun görünümünü iyileştiren bu cerrahi uygulama genel olarak yüzünüzün görünümünü de iyileştirebilir.

Revizyon Burun Estetiği (Düzeltme)

Revizyon burun operasyonu, estetik amaçlı veya fonksiyonel amaçlı olarak başarısız sayılabilecek bir ameliyat geçirmiş olan hastaların tekrar ameliyat edilerek burnun estetik ve fonksiyon açısından düzeltilmesidir. Burun estetiği ameliyatı olmasına rağmen, sorunları geçmeyen ya da sorunlarının devam ettiğini düşünen hastalarda revizyon burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Revizyon operasyonu için en az 6 ay veya 1 yıl beklenmelidir.

Revizyon ameliyatlarında iyileşme süreci ilk operasyondan biraz daha uzun sürebilir. Dokular ilk ameliyata bağlı olarak daha yapışık olduğundan cerrahi uygulama daha zorlu olacaktır.

Foksiyonel Burun Estetiği (Deviasyon)

Deviasyon, burnun içinde, ortadaki kıkırdak-kemik duvarın eğikliği anlamına gelir. Burun kemiğinin ve kıkırdağının eğri olması burun tıkanıklığı ve baş ağrısı başta olmak üzere pek çok sıkıntıyı beraberinde getirmektedir. Hasta burnundan yeteri kadar nefes alamadığını, sabah kalktığında ağzının kuru ve paslı olduğunu hissedebilir. Deviasyon horlamaya katkıda bulunabilir, sürekli ağız solunumuna sebep olup farenjite yol açabilir, sinüzite ve burun kanamalarına zemin hazırlayabilir.

Deviasyon ameliyatlarında temel prensip, burnun ön tarafındaki ve burun sırtındaki desteği koruyarak burun içerisindeki kıkırdak-kemik eğriliğinin düzeltilmesidir. Deviasyon ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. Özel durumlarda daha küçük yaşlarda da uygulandığı görülmüştür. Ortalama 1 saat içinde tamamlanan deviasyon ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Deviasyon ameliyatında tampon uygulaması yapılmaz. Uygulanan Hiloterapi maskesi sayesinde ameliyat sonrası şişlik, morarma ve ağrı görülmez. Operasyon sonrası 5. günde hasta sosyal ve iş yaşamına tamamen dönebilir. Deviasyon ameliyatlarıyla birlikte estetik operasyonun da uygulanması sık görülen bir durumdur. Hasta, estetik açıdan burnunun görünümünden memnun değilse; yapılacak olan deviasyon ameliyatı sırasında burnunu yüzüne uygun bir forma kavuşturabilir.Bizi instagram'da takip edin.