Ataköy Towers B Blok No:123 Bakırköy
       0(850) 808 46 72
       info@finestclinic.com

Liposuction (Yağ Emme)

Liposuction vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz gibi belli bölgelerinde, Diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Genel anestezi yada sedasyon olarak bilinen yarı baygın şekilde yapılabilir. Tumesent liposuction denilen yapılacak olan bölgeye kanamayı en aza indirmek ve riskleri azaltmak amacıyla sıvı veriliri ve özel kanuller yardımıyla vakum uygulanarak fazla yağ dokusu aspire edilir. Tek bir seferde vücud ağırlığının maksimum % 10 kadarına kadar yağ dokusu aspire edilebilir. astane ortamında yapılan ameliyat 1 ile 2 saat arasında sürmekte, 1 gün içinde taburcu olunmakta, genelde dikiş atılmamakta(bazı durumlar hariç) bandaj yardımı ile ameliyat izleri sarılmakta, ameliyat sonrası ciddi ve rahatsız edici ağrılar oluşmamakta, 2-6 ay sonunda tüm operasyon belirtileri ve izleri ortadan kalkmaktadır. Lazer teknolojisinin ulaştığı yerlerden biride yağ olma operasyonlarıdır. Tıpkı ultrason ışını gibi yağlara ışın verilmekte, terk fark olarak lazerin parçalama değilde eritme işlemi gerçekleştirmesidir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi lazer yönteminde de vakumlama söz konusudur.

VASER Lipo Tekniği Nedir?

VASER lipo geleneksel liposuction tedavilerindeki gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme sürelerine gerek olmadan göz alıcı sonuçlar üreten hassas ve minimal invaziv bir liposuction teknolojisi sunar. Prosedür, diğer dokuları koruyan yani doku seçici özelliği olan ve sadece yağ dokularını hedefleyebilen bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile boyun ve kol gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden ortadan kaldırarak tedavi etmek için yeterli güce sahiptir.

Klasik teknikle karşılaştırmalı olarak anlattığımız takdirde, vaser tekniğinde iz kalma şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle izlerin iyileşme süreci dediğimiz olgu tamamen mikrokanüllerin oluşturduğu çok ufak deliklerin iyileşme sürecidir. Bu delikleri vücut hızlı bir şekilde kapatmaktadır. Yani sanıldığı gibi birkaç haftalık iyileşme süreci bulunmamaktadır. Vücudun doğal bir şekilde kapattığı ve hiçbir şekilde dikiş kullanılmayan tedavi yöntemi sayesinde iz kalma şansı da yoktur. Bu da vaser tekniğinin geçmişten günümüze teknolojinin ne derece geliştiğini ve tıp dünyasının sürekli olarak kendini geliştirmesinin ne derece önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.Bizi instagram'da takip edin.