Ataköy Towers B Blok No:123 Bakırköy
       0(850) 808 46 72
       info@finestclinic.com

Meme Estetiği

Kadın vücudunun estetik bütünlüğü göz önüne alındığında en önemli tamamlayıcı unsuru şüphesiz ki göğüstür. Dişiliğin sembolü olarak görülen meme dokususu, ancak her zaman istenilen boyutta ve şekilde olmayabilirler. Çeşitli genetik ve gelişimsel faktörler, emzirme sonrası oluşan defarmasyon gibi nedeniyle vücudun geri kalanına orantısız kalan göğüs boyutları kadın psikolojisini ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Finest Clinic’te deneyimli cerrahlarımızın yapacağı operasyonlar ile göğüslerinizin istediğiniz normlara gelmesi artık mümkündür.

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı silikon dolgulu protez kullanarak meme dokusunun büyütülmesi ameliyatıdır. Bu girişim yapısal olarak küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilir. Küçüklüğü yanında eğer memelerde sarkma mevcut ise bu işlem mastopeksi (meme dikleştirme) ile kombine edilebilir.

Göğüs büyütme ameliyatları ortalama 1.5 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası aynı gün veya ertesi gün hasta taburcu edilebilir. İşe dönmek için birkaç gün gerekmektedir. 3 hafta süre ile ağır şeyler kaldırılmaması, yukarıya doğru uzanılmaması, kolların kaldırılmaması gerekir. Ergenliğini tamamlamış, genelikle doğumsal bazen de çeşitli nedenlerle edinilmiş meme küçüklüğü ya da meme asimetrisi olanlar ve genel anestezi ile ameliyat olmasında sakınca bulunmayan kişiler meme büyütme ameliyatı için uygundur.

Meme Küçültme

Ergenlik döneminde kız çocuklarında meme büyümesi olması gereken bir fizyolojik durumdur. Ancak bazı durumlarda bu büyüme olması gerekenden fazla olmaktadır. Kadınlarda östrojene olan duyarlılık göğüs büyümesinin en sık rastlanılan sebebidir. Daha az rastlanılan sebep ise hormonun olması gerekenden fazla salgılanmasıdır. Özellikle estetik görünüşün kadın için çok önemli olduğu 18-25 yaşları arasında büyük göğüslere sahip olan kişiler bu durumdan rahatsızlık duymakta, fiziksel olarak kendilerini beğenmeme gibi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu hissiyatının sonucu olarak ise daha ergenlik çağındayken çoğu kız çocuğu spor, deniz, havuz gibi çeşitli sosyal aktivitelerden kaçınmaktadır.. ilerleyen yaşlarda İskelet sistemini öne doğru zorlayan göğüs ağırlığı büyük sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Boyun fıtığını, sırt bölgesinde kamburlaşmayı, kollarda sinir sıkışmasına bağlı güç kayıpları, baş ağrıları meme büyümesinin sebeplerindendir ve meme küçültme operasyonlarını gündeme getirmektedir. Menopoz sonrası yaşanabilecek östropoz ile birlikte iskelet sistemindeki bu baskının artması kaçınılmazdır. Meme küçültme ameliyatından önce memenin büyümesinin tamamen durduğundan emin olmak gerekir. Finest Clinic Cerrahları meme küçültme ameliyatı öncesinde, standart bazı ölçümler yaparak görünüm ve işlevsellikteki doğallığın kaybolmayacağı tekniğe karar verir. Sarkma ve büyüme derecesine göre operasyon süreci belirlenir. Meme küçültme ameliyatı yapıldıktan sonra hasta genelde 1 bazen 2 gün yatar. 3. günden sonra normal hayatına dönen hasta banyo yapabilir. 10 gün içerisinde iş hayatına dönebilir.

Meme Dikleştirme

Göğüs- Meme sarkması yaşlanma ve emzirme ile birlikte artan ve yerçekiminin etkisi ile meme derisinin elastikiyetini yitirmesi ile oluşan bir durumdur. Göğüs - Meme dikleştirme ameliyatları bu soruna cerrahi çözün getirmektedir. Doğum ve emzirmeler sonucunda elastikiyetini yitiren meme derisine yeni bir şekil ve form vermek ameliyatın amacıdır. Meme başı çevresindeki alan (areola) geniş ise dikleştirme ameliyatları sırasında daraltılabilir. Ayrıca meme büyütme ameliyatı ile kombine edilebilecek bu operasyonla meme dikliği sağlanırken aynı zamanda protezle meme hacmi artırılabilir.

Meme - Göğüs dikleştirme ameliyatlarında birçok farklı teknik vardır. Memedeki sarkmanın derecesi, memenin büyüklüğü, derinin durumu bu teknikler arasında cerrahın tercih ettiği tekniği belirlemesinde etkenlerdir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme büyütme

Meme büyütme silikon protezle yapılabileceği gibi aynı zamanda yağ enjeksiyonu yöntemi ile de yapılabilir. Bu iki yöntemin aynı anda kullanılmasına yani hem protez hem de yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme işlemine kompozit meme büyütme denilmektedir. Bu işlemde kişinin kendi yağ dokuları kullanılır ve bu nedenle hiçbir yan etkisi ve alerjik etkisi bulunmaz.Bizi instagram'da takip edin.